Każde dziecko powinno mieć dostęp do wielu rodzajów zabawek. Pobudza to kreatywność, a także poprawia umiejętności manualne. Dla dziewczynek najważniejsze zabawki to tradycyjnie lalki, wśród których najpopularniejsze są produkty firmy Mattel. Lalki Barbie są przedmiotem pożądania dzieci od wielu lat. Dlaczego warto je kupić swoim pociechom?

Kształtowanie umiejętności dziecka

Zabawki od najmłodszych lat kształtują postawy i zdolności młodych ludzi. Lalki pozwalają dziewczynkom czerpać informacje o świecie, szczególnie pod względem ról społecznych kobiet. Ich pozycja zmieniła się jednak w ostatnich dekadach i latach, dlatego klasyczne lalki przedstawiające kobiety jako gospodyni domowe i matki są dziś uznawane za kontrowersyjne. Producent lalek Barbie, firma Mattel, dostrzega te problemy i proponuje swoim klientom coraz szerszą grupę zabawek o różnych cechach.

Rozszerzanie wiadomości o świecie

Dziś lalki dostępne w sklepach przedstawiają nie tylko kobiety ubrane w tradycyjne stroje, lecz także charakterystyczne dla osób wykonujących zawody zdominowane przez długi czas przez mężczyzn. Wśród ciekawych propozycji warto wyróżnić Lalki z porcelany Barbie ubrane w stroje strażaczek, nauczycielek, piłkarek i astronautek. Ponadto lalki są dostępne w wersjach o różnym kolorze skóry oraz typie sylwetki. Dzięki temu dziewczynki mogą uczyć się otwartości i tolerancji na odmienność ludzi zamieszkujących różne regiony świata.

Budowanie postaw prospołecznych

Lalki Barbie nie są oczywiście jedynymi produktami godnymi polecenia dostępnymi na polskim rynku. Są jednak bardzo mocno zakorzenione w świadomości ludzi w naszym kraju, którzy bardzo często nazywają lalkami Barbie wszystkie podobne zabawki przedstawiające kobiety. Tym bardziej należy docenić starania firmy Mattel o to, aby rozszerzać świadomość dzieci i ich rodziców. Na popularność lalek Barbie wpływa z pewnością również wysoka jakość wykonania i trwałość. Produkty te są doskonałymi zabawkami edukacyjnymi dla dzieci, które po wielu latach będą wspominać miłe chwile spędzone z najbliższymi.

Daniel